Ekspresy ciśnieniowe — na jakie urządzenie warto zwrócić uwagę?

Nigdy nie rozpoczynasz swojego poranka inaczej niż kubkiem gorącej kawy? Mała czarna, a może z mlekiem? Niezależnie od tego, którą kawę wybierzesz, do jej przyrządzenia przyda Ci się dobry ekspres ciśnieniowy. Urządzenie to całkowicie odciąży Cię w tej czynności, a jeśli wybierzesz model nowoczesny, świeży, ciepły, pachnący napój będzie na Ciebie czekać jeszcze zanim wstaniesz z łóżka! Sprawdź, który ekspres ciśnieniowy warto wybrać!

 

Ekspresy dzielą się na różnorodne urządzenia ze względu na konstrukcję oraz zasadę działania. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się ekspresy ciśnieniowe, a w szczególności Philips LatteGo 5400. Sprzęt ten spełni oczekiwania nawet bardzo wymagającego kawosza! Jeśli należysz do tego grona, spraw sobie taki sprzęt i ciesz się wyśmienitą kawą każdego dnia!

Wybierz odpowiedni ekspres ciśnieniowy — zwróć uwagę na istotne kwestie!

Ekspresy ciśnieniowe automatyczne to urządzenia najprostsze w obsłudze. Do ich uruchomienia wystarczy jeden przycisk, a ekspres zmieli ziarna kawy, zaparzy je, a także doleje spienionego mleka. Decydując się na zakup takiego ekspresu, warto pod uwagę wziąć poniższe aspekty:

 

 • wielkość zbiornika na kawę, wodę fusy;
 • liczbę kaw przygotowywanych automatycznie;
 • ciśnienie;
 • moc;
 • dodatkowe funkcje;
 • łatwość sterowania;
 • system spieniania mleka;
 • regulowana wysokość dozownika;
 • możliwość personalizacji napoju;
 • łatwa konserwacja;
 • atrakcyjne wzornictwo;
 • innowacyjne technologie.

 

Ekspresy ciśnieniowe automatyczne mają różnorodne konstrukcje, jednak to właśnie ekspresy Philips LatteGo charakteryzują się wbudowanym systemem spieniania mleka, który nie wymaga żadnych dodatkowych rurek.

Rozwiązania, jakie oferuje ekspres Philips LatteGo 5400

Nie da się ukryć, że ekspres ciśnieniowy Philips LatteGo 5400 oferuje naprawdę wiele ciekawych rozwiązań. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim system spieniania  mleka. W tym modelu zastosowano system oparty na wyłącznie dwóch częściach. Brak kłopotliwych w utrzymaniu higieny rurek to brak skiśniętego mleka wewnątrz ekspresu. Mycie tego systemu zajmuje zaledwie kilkanaście sekund, a można również umyć go w zmywarce.

 

Szeroki wybór kaw, które można zaparzyć, to kolejna z zalet tego urządzenia. Sprzęt oferuje aż 12 różnorodnych napojów, w tym standardowe cappuccino, espresso, a także ristretto, espresso lungo, flat white czy cafe crema.

 

Intuicyjny wyświetlacz, jaki został zamontowany w Philips LatteGo 5400 to rewelacyjny panel sterowania, z którego zadowoleni będą zarówno młodsi, jak i starsi użytkownicy. Ponadto panel ten pozwala na łatwą personalizację — można zapisać preferencje skupiające się na ilości kawy, mocy, a także na ilości mleka. Podpisane w czytelny sposób ikony umożliwiają rozpoznanie rodzaju kawy, dzięki czemu niczego nie pomylisz.

 

Ceramiczny młynek oraz odpowiedni system do spieniania mleka gwarantują niesamowity, nietuzinkowy smak kawy. 12-stopniowa regulacja mielenia gwarantuje równomierną pracę oraz trwałość na długie lata!

Author: Kuba redaktor potrawyregionalne.plPasjonat gotowania oraz fan tradycyjnych potraw regionalnych.

Pasjonat gotowania oraz fan tradycyjnych potraw regionalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *