Potrawy regionalne - najsmakowitszy portal w sieci
Potrawy regionalne - najsmakowitszy portal w sieci
Pliki cookies
Aktualności (ostatni kwartał)
Specjały
Przepisy i receptury
Przyprawy
Poradnik Babci Aliny
    Przepisy Babci Aliny
    Rady dla Ciebie
    Rady dla domu
    Sennik Babci Aliny
    Za progiem marzeń
Gwarzenie przy warzeniu
Ćwierkanie na tapczanie
Wierszowane jodło
Pokochajmy chwasty
Zioła
Miody
Wody mineralne
Wokół kuchni i stołu
Obyczaje
Rękodzieło
Biblioteczka
Na wesoło
Rozmaitości
Do pobrania
Redakcja
Potrawy regionalne - najsmakowitszy portal w sieci
LISTA PRODUKTÓW TRADYCYJNYCH
BIBLIOTECZKA PDF
KUCHNIA WROCŁAWIA

DOBROĆ DLA SIEBIE.


Niestety, wakacje mamy za sobą, najładniejsze letnie dni też minęły, o czym przypominają fiołkowe wrzosy i kolorowe astry.
Rozpoczął się rok szkolny, codzienne obowiązki, gonitwa i kłopoty. Mniej mamy czasu na spacery, coraz częściej odczuwamy ból głowy, nękają niektórych spośród nas migreny, a nawet bóle żołądka spowodowane napięciami i stresami, których codzienne życie przynosi nam aż nadto. Czy rzeczywiście musimy tak cierpieć?
- A A A +
Drukuj Drukuj
 E-mail  E-mail
RSS RSS
Coraz częściej zadajemy sobie pytanie czy nie da się zmniejszyć napięcia, stresu, a co za tym idzie, nie dopuścić do tych wszystkich nękających nas fizycznych dolegliwości? Bądźmy dobrzy dla siebie, spróbujmy sobie pomóc! Ale jak ?

* Wcześniej planujmy zajęcia i wykonujmy je po kolei. Nawet tak prozaiczna czynność, jak oddanie rzeczy do pralni powinna znaleźć się w planie zajęć.

* Przed położeniem się wieczorem do łóżka zastanów się, jak ma wyglądać następny dzień, co trzeba zrobić, a co można sobie „odpuścić”.

* Nie da się oszukać organizmu i nie można „oszczędzać” czasu ograniczając godziny snu. Tylko dobrze wyspany człowiek jest w stanie wydajnie pracować, odczuwać radość życia i nie cierpieć z powodu stresów. Badania wykazały, że Polki notorycznie nie dosypiają. Trudno więc się dziwić, że są zmęczone, często rozdrażnione i znerwicowane.

* Lepiej rano wstać kwadrans wcześniej i spokojnie, bez pośpiechu przygotować się do nowego dnia.

* Niemiłe sprawy staraj się załatwić możliwie wcześnie, najlepiej rano, aby mieć to „z głowy”. Kiedy zrzucimy z siebie taką niemiłą sprawę, życie od razu wyda się piękniejsze, a świat weselszy.

* Rozmawiaj o swoich problemach, nie zamykaj się w sobie. Jeśli będziesz to wszystko, co niemiłe, dusić wewnątrz, któregoś dnia poczujesz nie tylko ból głowy, ale ból serca, żołądka i inne nieprzyjemne dolegliwości.

* Spróbuj każdego dnia zrobić sobie jakąś małą przyjemność. Może to być błahostka, ale pozwoli Ci się odprężyć.

* Doskonale zmywa z nas stresy i zmęczenie letni albo ciepły prysznic, pomaga relaksująca, pachnąca, niezbyt długa kąpiel. Spróbuj! Przekonasz się, że gdy woda zmyje z Ciebie te niedobre, dodatnie jony, poczujesz się jak nowo narodzony.

Trochę czasu każdego dnia na odpoczynek, odprężenie to nie luksus, to konieczność. Organizm odwdzięczy się dając nam lepsze samopoczucie, więcej optymizmu i dużą odporność na trudności, z którymi się spotykamy.


Babcia Alina© Elżbieta Lechowicz 2016. All rights reserved.
© JM Media 2016. All rights reserved.
 
Wróć ...
Napisz komentarz
  • Prosimy o komentarze odpowiadające tematowi newsa.
  • Personalne odniesienia do autorów artykułów i innych komentarzy będą usuwane.
  • Prosimy nie dodawać w komentarzach odnośnikow do swoich stron WWW. Takie komentarze również będą w całości usuwane.
  • Komentarze pozostawiane przez anonimowych, niezarejestrowanych użytkowników ukażą się na stronie dopiero po zaakceptowaniu przez moderatora.
Autor:
Komentarz:
TŁOCZNIA OWOCÓW PAWŁOWSKI
MELBA ZAPRASZA
EDYTA SZAST ZAPRASZA...
FESTIWAL ŚLĄSKIE SMAKI
KALENDARZ' 2017