Nalewka z truskawek

Nalewka z truskawek to przepyszny napój, który idealnie poprawia nastrój. Jej smak jest delikatny i owocowy. Jest to jedna z bardziej delikatnych nalewek deserowych. Najlepiej podawać ją schłodzoną. Truskawkowa nalewka idealnie pasuje podana do ciast, czy tortów. Można ją podawać samą albo jako dodatek do lemoniady. Powstanie wtedy pyszny drink.

Truskawki

Truskawki to symbol lata. Zazwyczaj sezon na nie trwa od końca maja do połowy lipca. Są źródłem cennych minerałów i witamin, które korzystnie wpływają na zdrowie. Posiadają w sobie duże pokłady witaminy C, witamin z grupy B, witaminy A i E, magnezu, fosforu, błonnika i wapnia. Są to owoce idealne do wykorzystania w kuchni. Powstają z nich różnego rodzaju ciasta takie jak torty, czy tarty. Można robić z nimi gofry, drożdżówki, makaron, czy grzanki. Idealnie wpasowują się w dania słodkie, jak i słone. Musu truskawkowego można użyć do dać mięsnych np. do kurczaka, czy kaczki.

Nalewka truskawkowa

Z truskawek można robić także smoothie z dodatkiem innych owoców, czy soków. Truskawki są niezwykle smaczne. Idealnie nadadzą się też do zrobienia nalewki. Może to być napój z samych truskawek, ale także z dodatkiem innych składników jak cytryna, limonka, czy mięta.

Nalewka z truskawek przepis

Nalewka z truskawek na wódce, czy nalewka z truskawek na spirytusie? Nalewka z truskawek może powstać zarówno na wódce jak i na spirytusie. Można także w jednym przepisie połączyć te dwa alkohole. Do przygotowania nalewki potrzeba następujących składników:

– kg truskawek
– 0,5 l wódki (najlepiej 45%)
– 0,2 l spirytusu (najlepiej 95%)
– 0,25 l wody
– cukier wedle uznania

Można dodać sok z cytryny

Przygotowujesz nalewkę? Te produkty, mogą Ci się przydać:

Nalewka truskawkowa na wódce – przygotowanie

Truskawki należy umyć i usunąć szypułki. Przepłukać pod wodą. Truskawki przełożyć do słoja. Do słoika z truskawkami należy wlać wódkę, a następnie wodę. Dopiero wtedy wlać spirytus. Po zalaniu zakołysać słojem, żeby płyn wymieszał się z owocami. Zakręcić słoik. Odstawić na dwa tygodnie w ciepłe miejsce. Codziennie potrząsać słojem. Po 14 dniach zlać nalew i truskawki zasypać cukrem. Zamknąć słój i odstawić w słoneczne miejsce do rozpuszczenia cukru. Truskawki przecedzić przez sito, żeby pozbyć się soku. Sok połączyć z nalewem i przelać przez gazę. Rozlać do butelek i odstawić na minimum pół roku.

Nalewka truskawkowa na spirytusie przepisy

Nalewka z truskawek może powstać także na bazie samego spirytusu. Potrzeba do tego następujących składników:

– kg truskawek
– cytryna
– woda
– 0,5 l spirytusu
– cukier wedle uznania

Można dodać sok z cytryny.

Przygotowujesz nalewkę? Te produkty, mogą Ci się przydać:


Nalewka truskawkowa na spirytusie  – przygotowanie

Truskawki przebrać, umyć i usunąć szypułki. Przełożyć do słoja, zalać spirytusem. Pozostawić na słońcu na 24 godziny. Po dobie zlać nalew, a owoce wycisnąć i przefiltrować przez gazę. Z cukru i wody zrobić syrop. Zagotować. Nalewkę wlać do zagotowanego syropu, mieszając przy tym. Dodać sok z cytryny. Wymieszać. Schłodzić. Przelać do butelek. Odstawić w ciemne miejsce na kilka miesięcy.

Nalewka truskawkowa z miętą

Nalewka truskawkowa może powstać z samych truskawek. Można też dodać coś do smaku. Popularne są nalewka z truskawek z miętą , nalewka z mięty i limonki albo nalewka z truskawek i limonki.

Jak powstaje nalewka z truskawek z miętą?

Do jej przygotowania potrzebne będą następujące składniki:

– 2 kg truskawek
– 1 l spirytusu
– woda
– kilka listków mięty
– cukier wedle uznania

Nalewka truskawkowa z miętą – przygotowanie

Truskawki umyć i usunąć szypułki. Włożyć do słoika i zasypać cukrem. Włożyć listki mięty. Zakręcić słój i odstawić na słońce na 24 godziny. Po tym czasie wymieszać i wlać spirytus z wodą. Odstawić w chłodne, ciemne miejsce na miesiąc. Po tym czasie przefiltrować i odstawić na kolejne kilka miesięcy do wyklarowania.

 

 

Author: Kuba redaktor potrawyregionalne.plPasjonat gotowania oraz fan tradycyjnych potraw regionalnych.

Pasjonat gotowania oraz fan tradycyjnych potraw regionalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *