Jak wybrać idealną lodówkę do kuchni?

Jeżeli chodzi o niezbędne urządzenia domowe, trudno nie zgodzić się z tym, że za najbardziej przydatne należy uznać lodówki. Dzięki nim kupowane warzywa, sery, wędliny i inne produkty na dłużej zachowują świeżość, co pozwala cieszyć się łatwym dostępem do pysznego jedzenia i ogranicza ryzyko, że się zmarnuje. Najczęściej spotykane są lodówki wolnostojące, ale oferta popularnych producentów elektroniki obejmuje również inne warianty.

  1. O czym pamiętać przy zakupie lodówki?
  2. Strona otwierania drzwi, pojemność użytkowania chłodziarki i inne
  3. Gdzie najlepiej zamówić lodówkę do kuchni?

Duży wybór marek, modeli i dodatkowych opcji czasami utrudnia znalezienie idealnej lodówki. Przygotowaliśmy więc krótki poradnik, z którego dowiesz się najważniejszych informacji, dzięki którym znajdziesz dla siebie i swoich bliskich odpowiednie urządzenie AGD. Oprócz takich rzeczy, jak to istotne parametry lodówki oraz porady związane z użytkowaniem, znajdziesz także opis oferty sklepu https://www.sferis.pl/lodowki-3323, w którym można zamówić nowoczesne lodówki podblatowe oraz tradycyjne modele w najlepszych cenach.

O czym pamiętać przy zakupie lodówki?

Są trzy najważniejsze kwestie, które trzeba przemyśleć przy wyborze nowej lodówki. Zdecydowanie warto znaleźć czas na to, aby się nad tym zastanowić, bo dzięki temu uda się kupić lodówkę dopasowaną do oczekiwań rodziny. Co więc jest najważniejsze przy zakupie?

  • Pojemność użytkowa chłodziarki i zamrażarki – wbrew pozorom niekoniecznie trzeba kupować większą lodówkę, bo istnieje szansa, że się tego nie wykorzysta. Najlepiej dobrać wielkość lodówki do liczby domowników. W przypadku jednej osoby idealnie sprawdzi się lodówka o pojemności nieprzekraczającej 200 litrów, natomiast większym rodzinom można polecić 300 lub nawet więcej litrów.
  • Klasa energetyczna (energooszczędność) – praktycznie wszystkie nowe lodówki zużywają mniej energii niż starsze modele. Jest to możliwe dzięki dopracowaniu wielu rozwiązań i opracowaniu nowych technologii. Dodatkowo lodówki mają różne klasy energetyczne. Najbardziej opłacalne jest wybranie produktu z klasą oznaczoną kolorem zielonym, ponieważ zużywa ona zdecydowanie mniej energii. Zakup takiego sprzętu będzie co prawda droższy, jednak na pewno się na tym skorzysta.
  • Dodatkowe funkcje lodówki – jeżeli ktoś potrzebuje takich rozwiązań jak możliwość połączenia lodówki z telefonem lub dystrybutor wody, powinien pamiętać o sprawdzeniu, czy wybrane przez niego lodówki to oferują. Z drugiej strony są również takie udogodnienia, które można polecić każdemu, czego świetnym przykładem jest system No Frost. Jest on bardzo skuteczny w zapobieganiu osadzaniu się szronu.

Strona otwierania drzwi, pojemność użytkowania chłodziarki i inne

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię tradycyjnym model, czy dwudrzwiowa lodówka, dobrze również sprawdzić, czy pojemność użytkowa zamrażarki będzie odpowiednia, a we wnętrzu lodówki występuje rozkład zgodny z potrzebami domowników. Na szczęście wnętrze lodówki często można w niewielkim zakresie modyfikować, co pozwala odpowiedni ułożyć wszystkie produkty spożywcze.

Gdzie najlepiej zamówić lodówkę do kuchni?

Nie można również zapomnieć o zmierzeniu miejsca, w którym ma stanąć lodówka (najlepiej dwukrotnie, dla potwierdzenia wszystkich wymiarów). Pozwoli to dobrać mebel, który będzie idealnie pasował. Oferta sklepu Sferis ze sprzętem domowym obejmuje przeróżne modele lodówek, dlatego na pewno uda się tu znaleźć taki sprzęt. Można też sprawdzić, jak wygląda położenie zamrażarki (a więc czy znajduje się u góry, czy na dole).

Author: Kuba redaktor potrawyregionalne.plPasjonat gotowania oraz fan tradycyjnych potraw regionalnych.

Pasjonat gotowania oraz fan tradycyjnych potraw regionalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *