Czy wiesz jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu cebuli z rąk?

jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu cebuli z rąk

Zastanawiasz się jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu cebuli z rąk? Podczas gdy większość pikantnych dań i przepisów jest lepsza z dodatkiem cebuli (patrząc na walory smakowe które podkręcają takie dania jak.. sos spaghetti, grillowany ser i dobry cheeseburger), nie jest ona najbardziej przyjaznym warzywem. Pokrój ją w kostkę, a prawdopodobnie uronisz łzę lub dwie w trakcie tego procesu; obchodź się z nią przez kilka minut, a jej nieprzyjemny zapach będzie utrzymywał się przez cały dzień, bez względu na to, jak bardzo będziesz szorować mydłem, płynem do mycia naczyń lub jakimkolwiek innym środkiem czyszczącym, którego używasz, aby spróbować przegonić smród cebuli. Ale to nie musi tak być!

Przygotuj się na zmianę swojego życia … przynajmniej w dziale kulinarnym. Przedstawiamy sprawdzone sposoby na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu cebuli z rąk!

Zastosuj środki zapobiegawcze

Jeśli zastosujesz parę jednorazowych rękawic, nie będziesz musiał martwić się o usuwanie zapachu. Zarówno lateksowe, jak i nielateksowe rękawice są często używane w kuchniach restauracyjnych i pomagają osobom pracującym w gastronomii zachować czyste ręce i wolne od zapachu. Gdy będziesz miał pod ręką pudełko tych kuchennych pomocników, będziesz gotowy na długi czas.

Rozwiązanie ze stali nierdzewnej

Następnym razem, gdy będziesz próbować zmyć nieprzyjemny zapach pod kranem, odłóż mydło i weź zamiast niego łyżkę lub widelec. Więc jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu cebuli z rąk? Włącz zlew i potrzyj łyżkę lub widelec pod zimną, bieżącą wodą przez kilka sekund. Voila! Zapach praktycznie zniknie z Twoich rąk.

Wszystko zależy od rodzaju metalu, więc upewnij się, że używasz przyborów ze stali nierdzewnej, a nie srebra twojej babci. Możesz przypisać to małej czarodziejskiej sztuce kuchennej, lub przekazać to nauce: Siarka, która nadaje cebuli jej nieprzyjemny zapach, wiąże się z metalami w stali nierdzewnej, pozostawiając twoje ręce wolne od nieprzyjemnego zapachu.

Ta sztuczka nie ogranicza się tylko do przyborów kuchennych: Jeśli Twój zlew jest wykonany ze stali nierdzewnej, możesz wytrzeć w nim ręce, gdy woda płynie. To załatwi sprawę szybciej niż masowanie małej łyżeczki czy widelca.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu cebuli z rąk – czy próbowałaś kwasowości?

Jeśli zastanawiałaś się dlaczego ręce śmierdzą cebulą, to wiesz, że sok z cytryny działa w celu usunięcia zapachu cebuli ze względu na swój poziom kwasowości. Dlatego ocet jest również dobrym rozwiązaniem, podobnie jak sok pomidorowy, sok z selera, musztarda i alkohol do nacierania. Każdy z nich można umieścić na mokrym ręczniku i użyć do szorowania, rąk podczas mycia.

Mydło z solą – sprawdzone sposoby na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu czosnku z rąk

Twoje ręce będą ci wdzięczne, gdy użyjesz metody usuwania zapachu za pomocą „mydła solnego”. Wymieszaj 2 łyżki stołowe mydła do rąk lub naczyń w małej misce z 1 łyżką stołową soli i 1 łyżką stołową sody oczyszczonej. Używaj tej mieszaniny przez około 30 sekund. Po zakończeniu oczekiwania, po prostu spłucz ją pod bieżącą wodą. Nie tylko pozbyłaś się zapachu czosnku ze swojej skóry, ale także złuszczyłaś ją! Teraz musisz tylko zastosować odpowiedni krem nawilżający i jesteś w połowie drogi do wspaniałego manicure.

Jak zniwelować zapach cebuli z rąk? Produkt czyszczący, który już masz

Czy uwierzyłabyś, że połączenie pasty do zębów i płynu do płukania ust pomoże w usunięciu tego nieprzyjemnego zapachu cebuli? To prawda, a najbardziej optymalnym sposobem pracy z tym combo jest wymieszanie ich najpierw, upewnij się, że masz bieżącą wodę, a następnie rozprowadź zębatą mieszankę między dłońmi. Pocieraj dłonie razem przez co najmniej 30 sekund.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *