Potrawy regionalne - najsmakowitszy portal w sieci
Potrawy regionalne - najsmakowitszy portal w sieci
Pliki cookies
Aktualności (ostatni kwartał)
Specjały
Przepisy i receptury
Przyprawy
Poradnik Babci Aliny
    Przepisy Babci Aliny
    Rady dla Ciebie
    Rady dla domu
    Sennik Babci Aliny
    Za progiem marzeń
Gwarzenie przy warzeniu
Ćwierkanie na tapczanie
Wierszowane jodło
Pokochajmy chwasty
Zioła
Miody
Wody mineralne
Wokół kuchni i stołu
Obyczaje
Rękodzieło
Biblioteczka
Na wesoło
Rozmaitości
Do pobrania
Redakcja
Potrawy regionalne - najsmakowitszy portal w sieci
LISTA PRODUKTÓW TRADYCYJNYCH
BIBLIOTECZKA PDF
KUCHNIA WROCŁAWIA

Rady dla CiebieDoświadczenia, uwagi, inspiracje:
pytania@potrawyregionalne.pl

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (9).

 

„Ręka stworzona do pieszczot”.

Przez wieki kobiety zwracały szczególna uwagę na pielęgnację paznokci, na ich wygląd, bo zdawały sobie sprawę, że zdrowe i ładne paznokcie, to nie tylko elegancka ręka, ale także nieomylny barometr wskazujący na stan zdrowia.
Poradniki dla Pań z czasów naszych babek i matek zalecają, by paznokcie szczotkować, polerować je irchową specjalną poduszeczką, wcierać w nie odżywcze i upiększające olejki. Zalecały też, by paznokcie nie były zbyt długie, bo „ręka stworzona jest do pieszczot, a nie do drapania”.
Komentarzy: 0,  
 Zobacz więcej ... 

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (8).

 

Brwi jak orle skrzydła.
 
Ładny, właściwy dla Ciebie zarys brwi, to bardzo ważny, ale ciągle jeszcze nie doceniany akcent w Twojej twarzy.
To dobrze, że minęła moda na brwi niteczki i brwi ciężkie, szerokie, czarne, postarzające i nadające twarzy ponury wygląd. Modne są brwi o łagodnym, naturalnym czystym łuku.
Komentarzy: 0,  
 Zobacz więcej ... 

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (7).

 


Korzystaj ze swojego wdzięku.

Ciepłe czapki i suche powietrze w domu mają negatywny wpływ na włosy. Od skóry przetłuszczają się - to od nakryć głowy, a końce są wysuszone. Całość przypomina trochę siano. Trzeba więc im poświęcić więcej czasu niż w innych porach roku.
Komentarzy: 0,  
 Zobacz więcej ... 

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (6).

 


Chroń, jak możesz !

Po fali dużych mrozów z niepokojem patrzymy w lustro. Nawet dbając o skórę dostrzegamy niepokojące zmiany,. Jest wysuszona, czasem aż ściągnięta, a nawet najdrobniejsze zmarszczki stały się rażąco widoczne. Szczególnie ucierpiała skóra powiek, delikatna skóra wokół oczu, usta i szyja. Bez obaw! Na wszystko jest rada!
Komentarzy: 0,  
 Zobacz więcej ... 

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (5).

 

Sen.

Najskuteczniejszym, a jednocześnie najtańszym środkiem, pozwalającym człowiekowi przedłużyć młodość i zachować dobry wygląd jest sen. Nie chcę przez to powiedzieć, że jest to środek najłatwiejszy do zastosowania. Kiedy trzeba coś jeszcze w domu zrobić (przecież nigdy nie jest tak żeby zrobione było wszystko) a dzień się kończy, pani domu zazwyczaj kosztem wypoczynku i snu poświęca się i wypełnia wszystkie obowiązki, które wzięłyśmy na swoje barki.
Komentarzy: 0,  
 Zobacz więcej ... 

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (4).

 

Chcesz i masz.

Korzystając z wolnej chwili spójrz krytycznie na własne odbicie w lustrze. Nie możesz powiedzieć, że jesteś zadowolona ze swojego wyglądu. Niestety, przybyło trochę kilogramów, skóra wydaje się taka szara, oczy nie błyszczą tak, jak jeszcze kilka miesięcy temu. No i wlosy. Są wysuszone, a jednocześnie od skóry się przetłuszczają. Zbyt dużo zostaje ich na szczotce podczas czesania. Nie przerażaj się, to wszystko możesz zmienić, poprawić, jeśli tylko bardzo tego pragniesz i będziesz konsekwentna w swoich działaniach.
Komentarzy: 0,  
 Zobacz więcej ... 

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (3).

 
 
Dlaczego pragniesz zmienić swój wygląd?

Zdarza się, że przychodzi taki dzień, w którym pragniemy zmienić coś w swoim życiu i wyglądzie. Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad przyczynami, ale zrobili to za nas psycholodzy. Otóż doszli oni do wniosku, ze gdy kobieta pragnie z dnia na dzień zmienić swój wygląd, znaczy to, że równie gorąco pragnie ona zmienić styl swojego życia.
Komentarzy: 0,  
 Zobacz więcej ... 

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (2).

 

Usta mówią same.

Oczy są zwierciadłem duszy, a usta zdradzają Twój temperament i Twoje intymne marzenia. Z kształtu ust czytamy jak z księgi nastroje, uczucia a nawet cechy charakteru.
Komentarzy: 0,  
 Zobacz więcej ... 

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (1).

 


Jeśli chcesz, by Twoja skora wyglądała tej zimy zdrowo i świeżo, jedz dużo owoców i warzyw. Pij naturalne soki i wodę mineralną. Unikaj słodyczy, papierosów i alkoholu.

Komentarzy: 0,  
 Zobacz więcej ... 
TŁOCZNIA OWOCÓW PAWŁOWSKI
MELBA ZAPRASZA
EDYTA SZAST ZAPRASZA...
FESTIWAL ŚLĄSKIE SMAKI
KALENDARZ' 2017