Potrawy regionalne - najsmakowitszy portal w sieci
Potrawy regionalne - najsmakowitszy portal w sieci
Pliki cookies
Aktualności (ostatni kwartał)
Specjały
Przepisy i receptury
Przyprawy
Poradnik Babci Aliny
    Przepisy Babci Aliny
    Rady dla Ciebie
    Rady dla domu
    Sennik Babci Aliny
    Za progiem marzeń
Gwarzenie przy warzeniu
Ćwierkanie na tapczanie
Wierszowane jodło
Pokochajmy chwasty
Zioła
Miody
Wody mineralne
Wokół kuchni i stołu
Obyczaje
Rękodzieło
Biblioteczka
Na wesoło
Rozmaitości
Do pobrania
Redakcja
Potrawy regionalne - najsmakowitszy portal w sieci
LISTA PRODUKTÓW TRADYCYJNYCH
BIBLIOTECZKA PDF
KUCHNIA WROCŁAWIA

Rady dla CiebieDoświadczenia, uwagi, inspiracje:
pytania@potrawyregionalne.pl

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (39).

 

Zadbaj o rzęsy i usta.

Nawet gdy dbamy o siebie, w natłoku co­dziennych zajęć zapominamy o drobiazgach. O pielęgnacji rzęs czy ust pamięta młoda dzie­wczyna, rzadziej dojrzała kobieta, która nie ma dla siebie dość czasu,, by myśleć o tak drobnych sprawach. Na fali mody na kosme­tyki ekologiczne, które podbijają świat, sięga­my do recept, które proponują pielęgnację urody naturalnymi, zdrowymi, domowymi, a więc niedrogimi kosmetykami. Dotyczy to także drobiazgów.
Komentarzy: 0,  
 Zobacz więcej ... 

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (38).

 

Te wstrętne uczulenia.

Stosując kosmetyki pragniemy dobrze wy­glądać i dodać sobie urody, poprawić samopo­czucie. Niestety, nie zawsze tak się dzieje. Zda­rzają się bowiem przypadki, że odczuwamy różne przykre dolegliwości, świadczące o tym, że jesteśmy uczulone na któryś z używanych kosmetyków. Czasem trudno dojść, co właści­wie nam szkodzi, jako że zdarzyć się może po­zorny brak zależności pomiędzy naszym ko­smetykiem a uczuleniem.
Komentarzy: 0,  
 Zobacz więcej ... 

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (37).

 

Nawilżaj ją wieczorem.

Naturalne kosmetyki cieszą się powodzeniem, bo przecież doskonale służą każdej Pani. Proponuję więc proste maseczki nawilżające. Uważać tylko trzeba, aby nasz domowy mężczyzna nie zjadł maseczki zamiast kolacji.
Komentarzy: 0,  
 Zobacz więcej ... 

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (36).

 

Młodość bez wieku.
 
Stare przysłowie mówi: „Do trzydziestki masz twarz taką, jaką obdarowała Cię natura, po trzydziestce taką, na jaką sobie zasłużyłaś”.
Komentarzy: 0,  
 Zobacz więcej ... 

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (35).

 

Czuła i delikatna.

Skóra szyi, delikatna i wrażliwa, jest metryką - zdradza nasz wiek. Niestety, nie dbamy o nią tak, jak należy, śpimy na kilku poduszkach, chodzimy ze spuszczoną głową.
Komentarzy: 0,  
 Zobacz więcej ... 

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (34).

 

Czy to prawda?

Wiele rad, z których korzystały nasze prababcie nie utraciło nic ze swojej aktualności, ale z tamtych czasów przechowały się również błędne opinie. Co jest prawdą, a co nie?
Komentarzy: 0,  
 Zobacz więcej ... 

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (33).

 

Make-up poprawia urodę.

Słowo to weszło już na stałe do naszego słownika, ma kilka znaczeń. Make-up to nałożenie podkładu pod makijaż, to także rezultat całego złożonego procesu upiększania twarzy. Podkład pod makijaż (czyli make-up, zwany też foundation lub fond de teint) to baza dla innych kosmetyków upiększających.
Komentarzy: 0,  
 Zobacz więcej ... 

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (32).

 

Makijaż.
 
Dobrze zrobiony makijaż, dostosowany do kształtu twarzy, wieku, wykonywanego zawodu i całej sylwetki, nawet z  szarej myszki uczni kobietę atrakcyjną i ponętną.
Komentarzy: 0,  
 Zobacz więcej ... 

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (31).

 

Brzoskwinie i uroda.

Masz piękną brzoskwiniową cerę, jesteś apetyczna jak dojrzała brzoskwinka - takimi komplementami obdarza się kobiety, które wiedzą, jak dbać o siebie. Wielka tu może być zasługa brzoskwini. Nie tylko trzeba je jadać, ale także stosować zewnętrznie, a więc w postaci maseczki.
Komentarzy: 0,  
 Zobacz więcej ... 

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (30).

 

Jak zachować młodość?
 
Temat ten interesuje wszystkich od początku świata. Nasze mamy, babcie i prababcie nie były wolne od troski, co zrobić, by zachować młodość. Przed ponad 80 laty popularne pismo „Bluszcz” pisało: „Temat zawsze aktualny, nieprawdaż?
Komentarzy: 0,  
 Zobacz więcej ... 

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (29).

 

Problem?

 
W coraz większym stopniu, szczególnie wśród kobiet, widać, że staramy się zmienić niedobre nawyki związane z piciem alkoholu. Coraz więcej pań stara się ocenić, rozpoznać - czy zwyczaje, czasem nawyki nawet picia związanego tylko z okazjami towarzyskimi, stały się ich problemem życiowym.
Komentarzy: 0,  
 Zobacz więcej ... 

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (28).

 

Luksusowy urlop w mieście.
 
Tak się czasem układa, że zmuszeni jesteśmy letni urlop spędzić w mieście. Zazwyczaj na ten czas planujemy różne odkładane od miesięcy, a czasem (wstyd przyznać) od lat remontowe i porządkowe prace w domu. To wcale jednak nie znaczy, że cały urlopowy czas mamy poświęcić tym pożytecznym, choć nie zawsze miłym, zajęciom.
Komentarzy: 0,  
 Zobacz więcej ... 

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (27).

 

Jak zachować twarz?

Maseczki kosmetyczne stosowane są od tysięcy lat. Dzisiaj dziewczyny też chętnie z nich korzystają, tym bardziej, że wykonanie wielu z nich jest proste, a efekty są znakomite.
Komentarzy: 0,  
 Zobacz więcej ... 

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (26).

 

Patrz, patrz!


Rodzina wyjechała i wreszcie jesteś w domu sama. Wykorzystaj ten czas, by przyjrzeć się całej swojej sylwetce. Rozbierz się i stań przed lustrem swobodnie, bez wciągania brzucha i przyklejonego do ust grymasu imitującego uśmiech. Wyobraź sobie, że tę postać widzisz po raz pierwszy w życiu, patrz na nią krytycznie, bez zahamowań i spróbuj bliżej ją poznać.
Komentarzy: 0,  
 Zobacz więcej ... 

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (25).

 

Słomkowy kapelusz.


W słoneczne letnie dni słomkowy kapelusz doskonale służy każdej Pani. Nie tylko chroni przed nadmiarem słońca, ale też dodaje uroku czyniąc każdą kobietę piękną. Oczywiście pod warunkiem, że kapelusz dobierzemy odpowiednio do kształtu buzi.
Komentarzy: 0,  
 Zobacz więcej ... 
TŁOCZNIA OWOCÓW PAWŁOWSKI
MELBA ZAPRASZA
EDYTA SZAST ZAPRASZA...
FESTIWAL ŚLĄSKIE SMAKI
KALENDARZ' 2017