Potrawy regionalne - najsmakowitszy portal w sieci
Potrawy regionalne - najsmakowitszy portal w sieci
Pliki cookies
Aktualności (ostatni kwartał)
Specjały
Przepisy i receptury
Przyprawy
Poradnik Babci Aliny
    Przepisy Babci Aliny
    Rady dla Ciebie
    Rady dla domu
    Sennik Babci Aliny
    Za progiem marzeń
Gwarzenie przy warzeniu
Ćwierkanie na tapczanie
Wierszowane jodło
Pokochajmy chwasty
Zioła
Miody
Wody mineralne
Wokół kuchni i stołu
Obyczaje
Rękodzieło
Biblioteczka
Na wesoło
Rozmaitości
Do pobrania
Redakcja
Potrawy regionalne - najsmakowitszy portal w sieci
LISTA PRODUKTÓW TRADYCYJNYCH
BIBLIOTECZKA PDF
KUCHNIA WROCŁAWIA

OKAŻ SOBIE DOBROĆ (43).


Chroń jak możesz!

Po fali dużych mrozów z niepokojem patrzymy w lustro. Nawet dbając bardzo o skórę dostrzegamy niepokojące zmiany. Jest wysu­szona, czasem aż ściągnięta, a nawet najdrob­niejsze zmarszczki w ciągu ostatnich tygodni stały się rażąco widoczne. Szczególnie ucierpiała skóra powiek, delikatna skóra wokół oczu, usta i szyja.
- A A A +
Drukuj Drukuj
 E-mail  E-mail
RSS RSS

Skóra wokół oczu.
 
Jest ona wielokrotnie cieńsza, niż skóra w innych rejonach. Nie ma warstwy wodno-tłuszczowej. Skóra w tym miejscu jest wyjątkowo aktywna: mrugamy, mrużymy oczy, malujemy rzęsy i powieki, wkładamy do oczu szkła kontaktowe. Stresy, praca przy komputerze, nieprzespane noce, wiatr i niskie temperatury - to wszystko, co niesie każdy dzień, wyzwala kurze łapki, cienie, worki, zaczerwienienia. Okropność! Trzeba temu szybko zaradzić. Dotyczy to w jednakowym stopniu młodych, jak i dojrzałych kobiet.
Krem lub żel łagodzący, antystresowy, nawilżający i chroniący oczy będzie przydatny dla osób młodych, panie dojrzałe dodadzą jeszcze krem lub żel przeciwzmarszczkowy spe­cjalnie do stosowania wokół oczu. Są też preparaty, które zawierają kompleksową pielę­gnację spełniając oba warunki. Makijaż trzeba usuwać specjalnym preparatem przeznaczonym do tego celu. Czynność tę wykonujemy delikat­nymi ruchami od brwi w dół, nigdy inaczej. Zdarza się niestety, że zawodowe kosmetyczki czynność tę wykonują ruchem okrężnym, co jest błędem w sztuce.Maseczki specjalne na okolice oczu, ampułki, kapsułki - to wszystko czeka i jest w zasięgu ręki, chociaż nie zawsze kieszeni.
Większość specyfików do pielęgnacji okolic oczu nadaje się też do pielęgnacji ust Wargom zawsze dobrze zrobi maseczka z miodu, a wycho­dząc z domu nie zapominamy o ochronnej warst­wie, naniesionej za pomocą specjalnego sztyftu do ust.


Szyja, to metryka.

Dlatego już kilkunastoletnie dziewczyny powinny szczególnie o nią zadbać. Trzeba ją pielęgnować tak, jak twarz, a jeśli finanse pozwolą, używać kremu specjalnego do pielęgnacji szyi. Spanie na płaskiej poduszce, proste trzymanie głowy - to też ma wpływ na wygląd skóry szyi.

* Demakijaż to codzienny, wieczorny obowiązek. Jeśli nie będziesz przestrzegać tej zasady, szybko delikatny naskórek wokół oczu, usta i szyja zwiotczeją.

* Krem do oczu wklepuj opuszkami palców w kierunku od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka.

* Sen to jeden z  najskuteczniejszych kosme­tyków w każdym wieku.

Masz tylko jedno życie, nie rozmieniaj go na drobne poświęcając się dla wszystkich, a zapomi­nając o sobie. Po latach ze zdziwieniem stwier­dzisz, że Twego poświęcenia nikt nie dostrzegł.Babcia Alina


© Elżbieta Lechowicz 2012. All rights reserved.
© JM Media 2012. All rights reserved.
 
Wróć ...
Napisz komentarz
  • Prosimy o komentarze odpowiadające tematowi newsa.
  • Personalne odniesienia do autorów artykułów i innych komentarzy będą usuwane.
  • Prosimy nie dodawać w komentarzach odnośnikow do swoich stron WWW. Takie komentarze również będą w całości usuwane.
  • Komentarze pozostawiane przez anonimowych, niezarejestrowanych użytkowników ukażą się na stronie dopiero po zaakceptowaniu przez moderatora.
Autor:
Komentarz:
TŁOCZNIA OWOCÓW PAWŁOWSKI
MELBA ZAPRASZA
EDYTA SZAST ZAPRASZA...
FESTIWAL ŚLĄSKIE SMAKI
KALENDARZ' 2017