Potrawy regionalne - najsmakowitszy portal w sieci
Potrawy regionalne - najsmakowitszy portal w sieci
Pliki cookies
Aktualności (ostatni kwartał)
Specjały
Przepisy i receptury
Przyprawy
Poradnik Babci Aliny
Gwarzenie przy warzeniu
Ćwierkanie na tapczanie
Wierszowane jodło
Pokochajmy chwasty
Zioła
Miody
Wody mineralne
Wokół kuchni i stołu
Obyczaje
Rękodzieło
Biblioteczka
    Biblioteczka - Varia
    Biblioteczka - PDF
Na wesoło
Rozmaitości
Do pobrania
Redakcja
Potrawy regionalne - najsmakowitszy portal w sieci
LISTA PRODUKTÓW TRADYCYJNYCH
BIBLIOTECZKA PDF
KUCHNIA WROCŁAWIA

100 I WIĘCEJ PRZEPISÓW NA ŁATWE I TANIE CIASTA DOMOWE.
Hanna Grykałowska
Zdjęcia: Michał Wolniak
Wydawca:
Wydawnictwo REA
Warszawa 2007
- A A A +
Drukuj Drukuj
 E-mail  E-mail
RSS RSS
Od wydawcy:

Ciasta stanowią stałą i ważną pozycję w codziennym żywieniu rodziny. Rano jada się je do śniadania, a często zamiast śniadania do porannej kawy. Miłym urozmaiceniem jest dodatek kawałka ciasta do drugiego śniadania jadanego w szkole lub w miejscu pracy. Po obiedzie stanowi doskonały deser, a wieczorem słodki akcent na zakończenie dnia.

W książce tej podajemy Państwu znakomite przepisy na rożne rodzaje ciast, ciasteczek i tortów wypiekanych w domu, wypróbowane i sprawdzone przez najlepsze polskie gospodynie domowe. Dlatego ciasta, które zostaną przygotowane według tych przepisów, na pewno będą nie tylko udane, ale i niezwykle smaczne.

Ciasta domowe (w przeciwieństwie do ciast i wyrobów cukierniczych produkowanych przemysłowo) nie zawierają żadnych szkodliwych dla zdrowia dodatków chemicznych, takich jak np. dodatki przedłużające świeżość wypieków lub poprawiających ich ładny wygląd. Z tego też powodu ciasta domowe są zdrowe i mogą je jeść zarówno małe dzieci jak i osoby starsze będące na diecie lub cierpiące na alergię.

Ciasta przygotowane według naszych przepisów mają jeszcze jedną zaletę - są niedrogie, sporządzone z łatwo dostępnych produktów i łatwe do wykonania. Tak łatwe, że mogą je upiec osoby, które nigdy tego nie robiły lub młodzież, która nie oglądając się na zapracowanych dorosłych, sama się za to weźmie.

Ostatnią część książki zajmują przepisy na torty serowe. Te przepisy specjalnie Państwu polecamy, gdyż podstawowym produktem do ich przyrządzenia jest wspaniały, niedrogi, pyszny i zdrowy biały ser twarogowy, niezwykle potrzebny w diecie zarówno dzieci i młodzieży jak i osób dorosłych. Duże urozmaicenie w wykorzystaniu tego produktu i połączenie go z najrozmaitszymi owocami, a takie czekoladą, kakao i orzechami daje w efekcie niezwykle smaczne i miłe dla oka desery.

Życzymy Państwu odwagi, wytrwałości i fantazji w sporządzaniu ciast, ciasteczek i tortów, korzystając z naszych przepisów.< - - - - - Księgarnia internetowa
 
Wróć ...
Napisz komentarz
  • Prosimy o komentarze odpowiadające tematowi newsa.
  • Personalne odniesienia do autorów artykułów i innych komentarzy będą usuwane.
  • Prosimy nie dodawać w komentarzach odnośnikow do swoich stron WWW. Takie komentarze również będą w całości usuwane.
  • Komentarze pozostawiane przez anonimowych, niezarejestrowanych użytkowników ukażą się na stronie dopiero po zaakceptowaniu przez moderatora.
Autor:
Komentarz:
TŁOCZNIA OWOCÓW PAWŁOWSKI
MELBA ZAPRASZA
EDYTA SZAST ZAPRASZA...
FESTIWAL ŚLĄSKIE SMAKI
KALENDARZ' 2017